Ochrana laku

OCHRANA LAKU

OCHRANA LAKU

Ochrana laku přináší spoustu benefitů, mezi ty největší patří například ochrana před UV zářením, povětrnostními vlivy, chemikáliemi, ale také zlepšený vzhled vozidla, výrazně zvýšená odpudivost vody a nečistot. Další výhodou je zabránění propustnosti toxických látek z ptačího trusu, mrtvého hmyzu nebo posypové soli.

Důvody, proč si ochranu nechat aplikovat známe. Druhů ochrany je však několik a každá má své výhody i nevýhody a různé vlastnosti a těm se budeme věnovat v tomto článku.

Tuhé a tekuté vosky
Keramické sealanty
Keramická ochrana
Vosk je nejpopulárnější a nejrozšířenější cenově dostupná ochrana.

Dodává vysoký lesk a také hydrofobní vlastnosti.

V závislosti na vosku se výdrž pohybuje kolem 3 měsíců.

Vosk je nutné častěji aplikovat, dodává ale skvělý lesk, který nemá u jiných ochran konkurenci.
Jedná se o syntetickou ochranu laku, u které se pohybuje ochranná doba kolem 6 měsíců.

Mají podobné vlastnosti jako vosk, ale na rozdíl od vosku mají vysokou odolnost vůči extrémním teplotám a chemikáliím, jsou tedy vhodné jako ochrana na zimní období, kdy jsou silnice plné posypové soli.

Jejich nevýhodou je hlavně horší lesk a zvýraznění barvy laku.
V dnešní době nenajdeme odolnější ochranu laku, než je právě keramika. (Další úroveň ochrany je poté už PPF Folie)

Obsahuje vysoké množství čistého oxidu křemičitého, díky kterému poskytuje keramika dlouhodobou odolnost, velmi vysokou odpudivost vody a nečistot a také částečnou ochranu proti mechanickému poškození. (I přesto ale nelze očekávat ochranu například proti poškrábání od kamínků)

Ochranná doba keramiky se pohybuje v závislosti na typu a značce od 1-5 let. Záleží také na vašem ročním nájezdu, podle toho se také následně volí typ keramiky.

Díky svým vlastnostem je vozidlo chráněno před UV zářením, chemikáliemi, solí, organickým znečištěním, nečistotami.

O vozidlo se také nemusíte starat v takové míře, jako u jiných ochran. Stačí pouze pravidelné mytí pH neutrálním šamponem, popřípadě pouze opláchnout vozidlo silným proudem vody.

Keramika má jen pár nevýhod a tou největší je jejích cena. Navíc je potřeba lak důkladně připravit, chemicky i mechanicky dekontaminovat a následně vyleštit, aby byl dokonale hladký a bez nečistot.

Máte zájem ?

Rádi by jste si nechali aplikovat jednu z ochran i na vaše vozidlo ? Ozvěte se nám a rádi Vám poradíme a následně i provedeme aplikaci.

Služby - Exteriér

Ochrana laku je příplatková část pro exteriérové služby, u kterých není uvedena ochrana v ceně služby.